Seminaria i szkolenia
Aktualności
KWIECIEŃ 2021

 

 

 

 

 ZAJĘCIA W KWIETNIU :

 NADAL MOŻNA UMAWIAĆ SIĘ NA PORADY

BEHAWIORALNE W FORMIE ONLINE!!!

 

PORADY BEHAWIORALNE U KLIENTA

SZKOLENIA INDYWIDUALNE U KLIENTA

 

KURS PODSTAWY

POSŁUSZEŃSTWA

 


PRZEDSZKOLE DLA

SZCZENIAKÓW

Ze względu na zmianę miejsca szkolenia przedszkole zostaje zawieszone do odwołania!

 

 AGILITY FOR FUN

Ze względu na zmianę miejsca szkolenia agility zostaje zawieszone do odwołania!

 

 

 

 

 ZACHĘCAM DO ŚLEDZENIA STRONY FB !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04.04.2021
Więcej...
Odwiedź nas
MENU > O mnie

Zwierzęta; to one przynoszą mi wiele radości, koją każdy smutek, działają niczym balsam na niedobre emocje. Praca z nimi, przebywanie w ich towarzystwie, to dla mnie najlepsze lekarstwo na życie. Zwierzaki zawsze były wkomponowane w krajobraz mojego domu rodzinnego. Obecnie mieszkaja ze mną dwa kocury oraz cudowna suczka rasy Border Collie.

Kiedyś ktoś mi powiedział, aby znaleźć swój cel w życiu, cofnij się do najgłębszych marzeń z dzieciństwa. Choć koleje losu ciągle gdzieś spychały mnie na niewłaściwe tory ścieżki zawodowej, w końcu życie przypomniało mi i pomogło określić się w jakim kierunku powinnam podążać. Tym samym nareszcie  wykonuję pracę, która jest dla mnie pasją, a jej efekty dają mi przeogromną radość. Moją główną specjalizacją jest praca nad eliminacją uciążliwych zachowań psów oraz szkolenie w zakresie  posłuszństwa.


fot. LSD Farm

Wiedzę związaną z metodami szkolenia psów, interpretowania ich zachowania oraz rozwiązywania problemów behawioralnych, zdobywałam odbywając dwuletnią praktykę w placówce szkolącej psy w oparciu o pozytywne metody nauczania. Pod okiem doświadczonej instruktorki, a później już samodzielnie, prowadziłam zajęcia z psami ucząc właścicieli psów, jak prawidłowo, bez stosowania przymusu i kar nauczyć pupila podstawowych zasad posłuszeństwa. Chcąc dalej odkrywać tajemnice psiego świata, przystąpiłam do kursu „Think Dog” w Centre of Applied Pet Ethology – COAPE, brytyjskiej organizacji kształcącej behawiorystów, dzięki któremu poszerzyłam swoje wiadomości o tajnikach zachowania i szkolenia psa. Kolejne doświadczenia i umiejętności zdobywam poprzez codzienną pracę z psami, uczestnicząc w seminariach i warsztatach. Szczególnie cenię sobie seminaria  prowadzone przez włoską behawiorystkę Alexe Capre, której koncepcja pracy z psem oparta na empatycznym i emocjonalnym poziomie komunikowania się ze zwierzęciem, jest wyjątkowo mi bliska. Doswiadczając róznych sposobów i prób dotarcia do zwierzęcia, zaobserwowałam, jak istotne są nasze emocje w komunikacji z psami, jeśli są one zrównoważone, cierpliwe i zdecydowane, wówczas niewiele musimy zrobić, aby zauważać zmiany w relacjach z naszymi psami. Tak naprawdę to nie psy muszą się zmienić,  zmienić się musi nasze podejście do nich!


fot. LSD Farm

Z moją suczką w wolnym czasie poznajemy zasady psich sportów tj.: frisbee, agility, szkolimy się w pasterstwie.


fot. BavariaTeam

Pamiętam moment, gdy zaczęłam zgłębiać tajniki psiego umysłu, zrozumiałam jak bardzo myliłam się w interpretowaniu zachowania psów. Sądziłam, że sporo wiem o psach, o ich zwyczajach - niestety w wielu przypadkach myliłam się. Rozumiem teraz jakie błędy popełniałi moi rodzice, poprzez niewłaściwe postrzeganie psiego świata. Wszyscy myśleliśmy, że stwarzamy psom dobre, pełne miłości warunki do życia w naszej rodzinie, ale niestety do końca tak nie było. Choć psiaki z mojego domu rodzinnego odeszły już na Tęczowy Most, mi pozostało jedno zobowiązanie wobec nich: szerzyć wiedzę o psim sposobie widzenia i pojmowania świata, tak aby kolejne pokolenia czworonogów mogły żyć pełnią swego psiego życia, a ich potrzeby były przez ludzi  rozumiane i respektowane.

Co najbardziej lubię w pracy, którą wykonuję ? To, że mogę, pomagać zarówno psom jak i ludziom, bo zmieniając psa, zmieniamy również siebie,  a w efekcie wpływamy na poprawę komfortu naszego życia.

Seminaria i szkolenia  - (kiknij)