Seminaria i szkolenia
Aktualności
PAŹDZIERNIK 2023

 

 

ZAJĘCIA W PAŹDZIERNIKU :

UWAGA URLOP!!

30.09 - 09.10.2023

 

NADAL MOŻNA UMAWIAĆ SIĘ NA PORADY

BEHAWIORALNE

W FORMIE ONLINE!!!

 

PORADY BEHAWIORALNE U KLIENTA

SZKOLENIA INDYWIDUALNE U KLIENTA

LEKCJE INDYWIDUALNE

 

 

KURS PODSTAWY

POSŁUSZEŃSTWA

I  STOPIEŃ

 

PSIE PRZEDSZKOLE

-DOBRY START

 TRWAJĄ ZAPISY

NA PAŹDZIERNIK I LISTOPAD !

 

SPACERY SOCJALIZACYJNE 

ZACHĘCAM DO ŚLEDZENIA STRONY FB !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

07.09.2023
Więcej...
Odwiedź nas
MENU > O mnie

Zwierzęta; to one przynoszą mi wiele radości, koją każdy smutek, działają niczym balsam na niedobre emocje. Praca z nimi, przebywanie w ich towarzystwie, to dla mnie najlepsze lekarstwo na życie. Zwierzaki zawsze były wkomponowane w krajobraz mojego domu rodzinnego. Obecnie mieszkaja ze mną dwa kocury oraz cudowna suczka rasy Border Collie.

Kiedyś ktoś mi powiedział, aby znaleźć swój cel w życiu, cofnij się do najgłębszych marzeń z dzieciństwa. Choć koleje losu ciągle gdzieś spychały mnie na niewłaściwe tory ścieżki zawodowej, w końcu życie przypomniało mi i pomogło określić się w jakim kierunku powinnam podążać. Tym samym nareszcie  wykonuję pracę, która jest dla mnie pasją, a jej efekty dają mi przeogromną radość. Moją główną specjalizacją jest praca nad eliminacją uciążliwych zachowań psów oraz szkolenie w zakresie  posłuszństwa.


fot. LSD Farm

Wiedzę związaną z metodami szkolenia psów, interpretowania ich zachowania oraz rozwiązywania problemów behawioralnych, zdobywałam odbywając dwuletnią praktykę w placówce szkolącej psy w oparciu o pozytywne metody nauczania. Pod okiem doświadczonej instruktorki, a później już samodzielnie, prowadziłam zajęcia z psami ucząc właścicieli psów, jak prawidłowo, bez stosowania przymusu i kar nauczyć pupila podstawowych zasad posłuszeństwa. Chcąc dalej odkrywać tajemnice psiego świata, przystąpiłam do kursu „Think Dog” w Centre of Applied Pet Ethology – COAPE, brytyjskiej organizacji kształcącej behawiorystów, dzięki któremu poszerzyłam swoje wiadomości o tajnikach zachowania i szkolenia psa. Kolejne doświadczenia i umiejętności zdobywam poprzez codzienną pracę z psami, uczestnicząc w seminariach i warsztatach. Szczególnie cenię sobie seminaria  prowadzone przez włoską behawiorystkę Alexe Capre, której koncepcja pracy z psem oparta na empatycznym i emocjonalnym poziomie komunikowania się ze zwierzęciem, jest wyjątkowo mi bliska. Doswiadczając róznych sposobów i prób dotarcia do zwierzęcia, zaobserwowałam, jak istotne są nasze emocje w komunikacji z psami, jeśli są one zrównoważone, cierpliwe i zdecydowane, wówczas niewiele musimy zrobić, aby zauważać zmiany w relacjach z naszymi psami. Tak naprawdę to nie psy muszą się zmienić,  zmienić się musi nasze podejście do nich!


fot. LSD Farm

Z moją suczką w wolnym czasie poznajemy zasady psich sportów tj.: frisbee, agility, szkolimy się w pasterstwie.


fot. BavariaTeam

Pamiętam moment, gdy zaczęłam zgłębiać tajniki psiego umysłu, zrozumiałam jak bardzo myliłam się w interpretowaniu zachowania psów. Sądziłam, że sporo wiem o psach, o ich zwyczajach - niestety w wielu przypadkach myliłam się. Rozumiem teraz jakie błędy popełniałi moi rodzice, poprzez niewłaściwe postrzeganie psiego świata. Wszyscy myśleliśmy, że stwarzamy psom dobre, pełne miłości warunki do życia w naszej rodzinie, ale niestety do końca tak nie było. Choć psiaki z mojego domu rodzinnego odeszły już na Tęczowy Most, mi pozostało jedno zobowiązanie wobec nich: szerzyć wiedzę o psim sposobie widzenia i pojmowania świata, tak aby kolejne pokolenia czworonogów mogły żyć pełnią swego psiego życia, a ich potrzeby były przez ludzi  rozumiane i respektowane.

Co najbardziej lubię w pracy, którą wykonuję ? To, że mogę, pomagać zarówno psom jak i ludziom, bo zmieniając psa, zmieniamy również siebie,  a w efekcie wpływamy na poprawę komfortu naszego życia.

Seminaria i szkolenia  - (kiknij)